Бразилия записа втора победа в група Е1 на Световната волейболна лига. Олимпийските шампиони надделяха над Полша с 3:1 гейма. С успеха си бразилците имат в актива си 4 победи и 1 загуба. За Полша това е втората загуба на турнира във Варна. Полският тим досега в Световната лига е с актив 2 победи и 3 загуби.   Бразилия започна много добре срещата и със силен начален удар затрудняваше максимално световните шампиони от Полша. Бразилците поведоха с 5:2, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 в тяхна полза. Символичните домакини в срещата продължиха с отличната си игра и успяха да поддържат преднината си, която при второто техническо прекъсване бе 5 точки - 16:11. В края на гейма поляците показаха по-добра игра, но силите им не стигнаха за обрат и Бразилия взе първата част с 25:21.   Втората част започна по-равностойно, но след равенство при 2:2 бразилците поведоха в резултата. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за южноамериканците. След прекъсването поляците показаха добра игра в атака и защита и успяха да намалят изоставането си до точка - 8:9. Бразилия обаче веднага реализира три поредни точки, а при второто техническо прекъсване водеше с 16:12. До края на гейма Бразилия игра много добре в защита и атака и спечели втората част с 25:20.   В началото на третата част играта бе равностойна и оспорвана.