Резултатите се взимат предвид след изиграването на всичките срещи от двата уикенда на престижната надпревара, съобщи novsport.

След победата над Полша във Варна с 3:2 гейма "лъвовете" завоюваха тази позиция, но поражението от Канада с 3:1 ги свали на осмо място в таблицата. Успехът над Бразилия в последния мач в зала "Конгресна" с 3:1 гейма ги върна отново на шесто място в подреждането.

Така волейболистите ни запазват шансове за финалната шестица на Лигата в Бразилия, като се нуждаят от две победи в последния турнир в Кордоба (Аржентина).

Надпреварата е от 17 до 19 юни, като в група G1 националите ни ще премерят сили с домакините от Аржентина, Бразилия и Сърбия.

Тимът ни отпътува днес, 13 юни за участието си в третия уикенд на Лигата, като националите ни ще бъдат на летище "София" около 12:20 ч.