Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи французина Жулиен Бенето с 4:6, 6:3, 6:4 в мач от втори кръг на турнира на трева Куинс Клъб в Лондон.   Двубоят започна по кошмарен начин за българина, който загуби първия си сервис гейм, а след това опитният французинът затвърди пробива.   Димитров стигна до две точки за пробив в шестия гейм, но не успя да ги материализира и Бенето удържа преднината си, за да спечели малко по-късно първата част за 40 минути, реализирайки втория си сетбол - 6:4.   Вторият сет започна като първия - Жулиен моментално стигна до две точки за пробив, но този път хасковлията успя да ги отрази. Той имаше затруднения и в следващото си подаване, но все пак се спаси.   Пропуснатите възможности се отразиха на 35-годишния французин и той се пропука.