“Марица” победи “Оборище” /Панагюрище/ с 1:0, в играна днес контролна среща.  Маричани постигнаха първа победа в контролите от предсезонната си подготовка. Двубоят се игра на стадион „Марица“ при много горещо време. Георги Кабаков ръководи спаринга, който започна с около 20 минути по-късно поради закъснение на тима на “Оборище”. Гостите бяха водени от Георги Чиликов и помощника му Димитър Телкийски.  Мениджърът на пловдивчани Стоян Димитров използва два различни състава за двете полувремена. Двубоят на няколко пъти бе прекъсван за кратки почивки, заради горещото време.   Срещата започна добре за маричани, които създадоха няколко опасности. В 4-та минута Джунейт Яшар стреля неточно, а малко по-късно отново той стреля от пряк свободен удар, но Росен Андонов улови. В края на първата част Георги Нетов имаше възможност да изведе панагюрци напред.   Втората част започна с отлични спасявания на Илия Николов, който на 4 пъти спаси вратата си от гол, като два от ударите по посока на вратата му бяха доста сериозни. В 60-та минута Николай Колев центрира в наказателното поле, където Борислав Караматев засече с хубав удар откри резултата в полза на “Марица”. Пет минути по-късно Рангел Игнатов стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на “Оборище” улови. До края на двубоя двата тима не отбелязаха друго попадение и “Марица” спечели. Двата тима ще се срещнат отново в мач от Втора лига още в началото на шампионата, в края на месец юли.   Това бе втори двубой, в който “жълто-сините” не допускат поражение.