Мексико изхвърли домакина Русия от турнира за Купата на конфедерациите. “Ацтеките“ спечелиха с 2:1 решаващия мач срещу домакините и със 7 точки в актива си продължават на полуфиналите. Русия започна по-офанзивно двубоя, а в 12-ата Жирков стреля опасно близо до целта. В 24-ата Смолов нацели гредата, а секунди след това Самедов  завърши с точен удар за 1:0. Пет по-късно обаче Нестор Араухо изравни резултата, а след почивката Лосано покачи на 1:2 след грешка на стража Акинфеев. Домакините завършиха двубоя с 10 човека, след като Жирков получи директен червен картон за удар с лакът. След успеха Мексико зае втората позиция в класирането със 7 точки, Русия напуска надпреварата с 3 точки. В другият двубой от Група А Португалия постигна с лекота победа с 4:0 над Нова Зеландия и оглави класирането със 7 точки, колкото има и Мексико. Точни за европейския шампион бяха Роналдо от дузпа в 33-ата, Бернардо Силва четиви минути по-късно, а след почивката с гол се отчетоха Андре Силва (80) и Нани (90+1). Нова Зеландия остава на последното място без точка след три изграни мача. Резултати от последните мачове в група “А“: Мексико - Русия 2:1 0:1 Александър Самедов (25) 1:1 Нестор Араухо (30) 2:1 Ървинг Лосано (52) Нова Зеландия - Португалия 0:4 0:1 Кристиано Роналдо (33-дузпа) 0:2 Бернардо Силва (37) 0:3 Андре Силва (80) 0:4 Нани (90+1) Крайно класиране: 1.