Женският национален отбор на Франция се класира за трети пореден път за финала на европейското първенство по баскетбол. Във втория полуфинал в Прага Франция надделя на Гърция със 77:55 (23:17, 12:13, 17:17, 25:8). Така французойките ще имат шанса да спечелят трета континентална титла тази вечер, а техен съперник ще бъде тимът на Испания. В спора за бронза Гърция ще срещне Белгия. Макар и да победи с цели 22 точки, успехът не дойде никак лесно за Франция и бе изкован чак в последната четвърт. Двата тима се движеха много близко един до друг, а Гърция стигна дори до изравняване в резултата при 47:47, малко повече от минута преди края на третата четвърт.   Това обаче подейства мотивиращо на френския тим и до края той не остави съмнение в превъзходството си.   Най-резултатна за Франция с 13 точки бе 188-сантиметровата Едене Мийем.