Водачът в схемата Федерер разгроми в 11-ия си финал в надпреварата поставения под номер 4 представител на домакините Александър Зверев с 6:1, 6:3 само за 53 минути.

Така 35-годишният швейцарец не допусна пробив и заслужи 92-а титла в кариерата си и четвърта за сезона без загубен сет.

Федерер взе първите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет само за 22 минути. Във втората част той проби за 4:2 и до края запази преднината си. Швейцарецът, който игра 140-и финал в кариерата си, не даде особени шансове на съперника, след като спечели 33 от 42 разиграни точки при собствен сервис.

Така той стана най-възрастният шампион в историята на турнира в германския град. 20-годишният Зверев пък загуби мача за трофея в Хале за втора поредна година, а през миналия сезон той победи на полуфиналите именно Федерер в три сета.