Германия се класира за полуфиналите от турнира на Купата на конфедерациите, след като оглави Група Б със 7 точки след успех с 3:1 над Камерун. Това бе 150-и мач на Йоахим Льов като селекционер на Германия, а също така немците записаха 100-на победа под негово ръководство. На полуфинала Германия ще срещне Мексико. През първото полувреме немците създадоха две положения, но не съумяха да отбележат. Първо Емре Джан отправи опасен удар от дъгата на пеналта в 21-ата минута, но прати топката встрани от лявата греда. Няколко по-късно Джошуа Кимих не успя да отбележи с глава от чиста позиция. В края на полувремето камерунците пропиляха златна възможност да поведат преди почивката, след като опитът на Замбо да прехвърли немския вратар бе неуспешен. След подновяването на играта футболистите на Йоахим Льов вдигнаха оборотите и взеха 3 точки. В 48-ата минута Керем Демирбай вкара красив гол с удар извън наказателното поле. Защитникът на Камерун Ернест Мабоука получи спорен червен картон в 64-ата минута, след като реферът използва видеоповторение. Ситуацията дойде в центъра на терена, когато футболистът на африканската държава посегна за топката заедно с Емре Джан. Четири минути по-късно Тимо Вернер засече с глава подаване отляво на Кимих и увеличи преднината на Германия. Десет минути по-късно изненадващо на фона на събитията на терена Камерун стигна до гол. Винсент Абубакар отклони с глава от малка дистанция и топката мина между ръцете на Тер-Щеген, който нямаше шанс да реагира при удара. До края на срещата Германия направи победата си убедителна след нов гол на Тимо Вернер, който засече подаване на точката за изпълнение на дузпа. Чили стигна до равенството 1:1 срещу Австралия и също продължава напред.  Джеймс Троизи в 42-ата минута даде авнас на “кенгурата“, което означаваше място на полуфинал.