В другата полуфинална двойка съставът на Италия (първенец в група Б) се среща с домакина Турция (втори в група А).

До този развой се стигна след изиграване на последните срещи от груповата фаза. В група А тимът на България победи Финландия с 3:1 гейма в последния си мач и завърши като първенец с четири победи, една загуба и актив от 12 точки.

Втори се наредиха представителите на домакините от Турция с три победи, две загуби и 11 точки.На трета и четвърта позиция се наредиха Сърбия и Гърция, като те продължават борбата за пето-осмо място. Холандия и Финландия отпадат от по-нататъшна надпревара.

В група Б интригата бе до последно, като Белгия и Италия завършиха с еднакъв актив (11 точки, 4 победи и 1 загуба). Така геймовото съотношение определи първенеца, като "адзурите" са първи, а белгийците завършиха на втора позиция. Трети и четвърти са Беларус и Русия, като те ще играят за пето-осмо място. Последните два – Чехия и Испания отпадат от по-нататъшна надпревара.