Гонитбата в резултата и качеството на попаденията правят мача абсолютен фаворит да е номер едно до момента през сезона у нас.

В 13-ата минута Фернандо Виана завърши чудесна атака, матирала напълно домакините. Триходова комбинация го остави сам срещу вратаря и бразилецът не сбърка.

В 40-ата минута пак нападателят Виана завърши чудесна контраатака и пас, разсякъл отбраната на "белите" - 0:2. В 43-ата минута стадионът видя най-красивия гол.

Владислав Узунов стреля от 25 метра и заби топката в горния ъгъл - 1:2! Иван Минчев изравни след почивката за "Славия" и двата отбора се хвърлиха да решават мача и да търсят трите точки.

"Ботев" уж трябваше да е по-уморен, игра в четвъртък в Лига Европа срещу "Бейтар" (4:0), а след четири дни го чака ново изпитание срещу "Маритимо". Но точно гостите вкараха победно - в 78-ата минута капитанът Лъчезар Балтанов вкара с глава след корнер - 2:3.

В края имаше ситуации за още голове и за двата отбора, а двубоят до последно не загуби атрактивност и интрига.