Треньорът на "армейците" Стамен Белчев даде шанс за изява в проверката на футболисти, които получават по-малко игрово време в официалните мачове.

Сред титулярите за елитния тим беше и французинът Юнес Каабуни, който кара проби в Борисовата градина.

"Царско село" започна по-добре срещата и още в началните минути излезе напред в резултата след попадение на Обаси Окечукво. Отговорът на ЦСКА не закъсня и Кевин Кубемба възстанови равенството. 15 минути по-късно Густаво Кулма направи обрата пълен, а след още три Кубемба вкара втория си гол в мача за 3:1.

След малко повече от половин час игра Окечукво намали за 2:3, но до края на първата част Кубемба оформи своя хеттрик. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 4:2 в полза на ЦСКА.

В началото на втората част "Царско село" реализира два бързи гола и резултатът стана 4:4. Густаво Кулма обаче реализира втория си гол в мача и отново даде преднина за "червените".

До края на срещата Никола Колев и Милчо Ангелов също се разписаха, оформяйки крайното 7:4 в полза на ЦСКА.

Следващият официален мач на "армейците" е в неделя, когато гостуват на "Ботев" (Пловдив). Срещата между двата тима е от 18:45 часа на стадиона в квартал Коматево.