Мъжкият национален отбор на България започна с победа участието си в предварителните квалификации за световно първенство. Като гости нашите победиха Португалия с резултат 82-71, след като водиха през целия мач и бяха категорично по-силният отбор. Те натрупаха огромна преднина от 25 точки още на почивката и си осигуриха спокойно второ полувреме. Българите имаха много силна стрелба от тройката, която допринесе за категоричната победа, макар че в последните минути разликата падна значително. Следващият мач на отбора ни от група D ще бъде домакински – срещу Беларус на 5-и август (събота).   Нашите бяха по-добри още от началото на мача и поведоха в първите минути. Те поддържаха преднина от 5 точки до средата на частта, а скоро разликата им стана и двуцифрена.