Българският национален отбор по баскетбол записа втора победа в предварителните квалификации за Световното първенство през 2019-та година, като се наложи със 78-68 над Беларус.   Пред около 2500 зрители в “Арена Ботевград“, играчите на Любомир Минчев показаха доста приятен баскетбол, постепенно изковавайки разликата в хода на двубоя.   Следващият мач за България е на 12 август, когато приемаме Португалия, а на 16 август връщаме визитата на Беларус.   Мачът започна повече от добре за българския отбор, който правеше всичко на отлична скорост и с бързи пасове матира защитата на Беларус няколко пъти за първата част.   Гостите се закрепиха с две тройки в средата на четвъртината, но след това не успяха по никакъв начин да противодействат на раздвиженото нападение на България.   Павел Маринов наниза 12 точки за по-малко от 10 минути, за да даде тон в действията на съотборниците си.   В началото на втората четвърт белорусите направиха серия от 5:0, за да се доближат на точка от българския отбор.