България разби Португалия и се класира за световните квалификации

12 август 2017 | Източник: Novsport
Играчите на Любо Минчев не оставиха шансове на своите съперници в Ботевград
Мъжкият национален отбор ще играе на квалификациите за Световното първенство, което ще се проведе в Китай през 2019 г. България не даде никакъв шанс на Португалия и спечели второто си домакинство от предварителната група с 91-65 Тимът ни бе по-добър от своя съперник по всички показатели и заслужено спечели. В този мач старши треньорът Любомир Минчев заложи на по-нисък състав, като извади от групата на Николай Вангелов и Николай Стоянов. В отбора се завърнаха Димитър Димитров и Йордан Минчев, които не взеха участие в първите две срещи.   Успехът бе втори за националите над този съперник. България има и една победа срещу Беларус, отново в Ботевград, и заема първото място във временното класиране. Беларус е на втората позиция с баланс 1-1, докато Португалия е на дъното с три поражения. Последният мач на България от предварителните квалификации е в сряда, като тимът ни гостува на Беларус.   Двубоят срещу Португалия започна по страхотен начин за българите. Много бързо те направиха серия от 10-0 и натрупаха комфортен аванс. Те демонстрираха отличен мерник от далечно разстояние, като само за една част отбелязаха 5 тройки. Това даде отражение и в резултата, като след десет минути игра България водеше с 28-11.   Баскетболистите на Любомир Минчев продължиха да доминират и през втория период. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

04 Юли 2017

Къде ще играе Димитър Бербатов през новия футболен сезон?

Резултати
16 Август 2017Кой трябва да спечели наградата на УЕФА за най-добър футболист в Европа през миналия сезон 2016/2017? 11 Август 2017Имаше ли достатъчно основания за смяната на Георги Дерменджиев като старши треньор на Лудогорец?