”Сити” стартира с пестелива победа над новак

12 август 2017 Редактор: Юлиан Иванов
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Головете за ”гражданите” паднаха през второто полувреме
"Манчестър Сити" победи новака в елита "Брайтън" с 2:0 като гост в среща от първия кръг на английската футболна Висша лига.

Възпитанишците на Пеп Гуардиола имаха огромно превъзходство, но дълго време не успяваха да преодолеят стабилната защита на съперника.

Голове на Габриел Жезус бяха отменени първо заради игра с ръка, а след това и заради засада, но в 70-ата минута "Сити" все пак поведе.

Кевин Де Бройне не възползва от грешка на Дейл Стивънс в средата на терена, отне топката и подаде пред наказателното поле към Давид Силва, който с едно докосване изведе Серхио Агуеро в дясно в пеналта и аржентинецът не пропусна да преодолее Мат Райън. Така Агуеро се разписа в първия кръг за шести път в последните седем сезона, а Брайтън стана 30-ият отбор във Висшата лига от 31 съперника, на които той успява да вкара гол.

Пет минути по-късно манчестърци решиха всичко с второ попадение. Фернандиньо центрира от дясно и в опита си да попречи на Жезус да засече Люис Дънк от пет метра с глава прати топката в собствената си врата.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

06 Септември 2017

Как ще завърши боксовият мач между Кубрат Пулев и Антъни Джошуа за поясите на IBF, WBA и IBO в Кардиф на 28-и октомври?

Резултати
25 Август 2017На кое място ще завърши Лудогорец в своята Група C на Лига Европа в конкуренцията на Хофенхайм, Истанбул и Брага? 26 Юли 2015Ще се класира ли България за световното първенство по футбол през 2018 г. в конкуренцията на Холандия, Франция, Швеция, Беларус и Люксембург?