12 август 2017 Редактор: Юлиан Иванов
Виж 1 снимка
Сн.: Официален сайт
България се класира за втория етап на квалификациите за Световното първенство
Националният отбор на България се класира за втория етап на квалификациите за Световното първенство по баскетбол през 2019 година.

Това стана факт, след като в третия си мач от група "D" на предквалификациен кръг надигра Поругалия с 91:65 (28:11, 26:18, 22:19, 15:17).

Това бе трети успех за тима на Любомир Минчев и само тежко поражение при визитата на Беларус в последния евентуално би могло да лиши трикольорите от първата позиция в групата.

Срещата в Ботевград премина под пълния контрол на домакините, които взеха аванс от цели 17 точки още след началните 10 минути. Българският тим показа отличен баскетбол, в който изпъкваше комбинативната игра, подсигуряването в защита и добрата стрелба от далечно разстояние, а в началото на третата четвърт разликата достигна до 34 точки.

Българският отбор завърши срещата с 26 асистенции и 12 точни стрелби от тройката от 26 опита. Най-резултатен за България бе Александър Везенков с 21 точки. Дий Бост остана с 15, а Димитър Димитров, за когото това бе първи мач в тези квалификации, завърши с 14 точки. За Португалия 16 точки вкара Фабио Лима, а с 14 остана Томас Барозо.

Последният мач на България от първия етап на квалификациите за Световното е в сряда в Минск срещу домакините от Беларус.