Локомотив (Русе) удари като гост Спартак 1918 (Варна) с 3:1 в неделната среща от първия кръг на Североизточната трета лига. Домакините поведоха от дузпа след почивката, но с головете на Мартин Иванов, Динко Станчев и Сонер Хюсеин „железничарите“ показаха характер и стигнаха до пълен обрат. Първото полувреме премина при силен дъжд вследствие на разразилата се лятна буря над Варна. Изкуственият терен на стадион „Локомотив“ бе хлъзгав и създаваше трудности и на двата отбора при изнасянето на топката. След почивката дъждът понамаля и това даде възможност на техничния тим на Локомотив (Русе) да поеме инициативата и да доминира до края на срещата. Противно на логиката „соколите“ успяха да поведат в резултата в 52-ата минута при едно от малкото си навлизания в половината на русенци. При единоборство на бранителя Мартин Рачев с нападател на домакините съдията Йордан Минчев от Шумен видя нарушение и посочи бялата точка. Капитанът на „Спартак 1918“ Ивайло Русев застана зад топката и успя да вкара, макар че вратарят на „железничарите“ Димитър Лазаров усети посоката на удара му. Въпреки негативния развой на резултата, „червено-черните“ не се отчаяха и продължиха да диктуват събитията на терена. В 63-ата минута Мартин Иванов изпълни пряк свободен удар и с левия крак буквално разстреля вратаря Дянков за 1:1. Десетина минути по-късно дебютиралият с екипа на Локо (Русе) халф Мирослав Георгиев открадна една топка в центъра на терена и я пусна към Мартин Недков. Той от своя страна центрира към Динко Станчев, който с ефектен удар и рикошет в гредата донесе пълен обрат в резултата – 1:2. Шест минути преди края на двубоя удари часът на централния нападател „железничарите“ Сонер Хюсеин. Той записа името си сред голмайсторите при дебюта си в мъжкия футбол, след като изпълни перфектен пряк свободен удар от линията на пеналта. Топката мина през стената на „соколите“, а вратарят им дори не видя как тя влезе в мрежата. Домакините от „Спартак 1918“, въпреки кризата в клуба им, се представиха над очакванията, но се видя, че ще им е нужно още време да се сработят като отбор. За сметка на това русенските локомотивци демонстрираха агресивен, атакуващ футбол и, за разлика от миналия сезон, сега показаха завидни умения при отбелязването на трите гола в мача. „Ръководството на ФК Локомотив (Русе) поздравява футболистите за отличното представяне във Варна. Демонстрирахме характер и доказахме, че клубът ни върви в правилната посока. Най ме радва, че успяхме да вкараме три гола с лекота и силно се надявам, че този сезон ще бележим по-често“, сподели след края на срещата техническият директор на „железничарите“ Калоян Георгиев. В следващия кръг Локомотив (Русе) ще гостува в Добрич на „Добруджа 1919“. Мачът е насрочен за събота, 19 август, от 18:00 часа. Спартак 1918 (Варна) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 1:3 1:0 Ивайло Русев 52