С успеха момчетата на Любомир Минчев си осигуриха първото място в група "D" с пълен актив от 8 точки, а с това и по-благоприятен жребий за същинските квалификации.

Гостите започнаха добре и контролираха мача през първото полувреме, като се оттеглиха на почивка при 46:38, след като спечелиха всяка от първите две четвърти.

В началото на третата част авансът на българите достигна 50:39, но след две-три по-слаби минути домакините от Беларус се доближиха на само 3 точки при 51:54 в средата на четвъртината.

В четвъртата част възпитаниците на Минчев се представиха много силно, като реализираха 11 безответни точки, за да поведат с най-голяма разлика при 76:60, а в защита не позволиха на съперника да отбележи кош в първите 6:19 минути на четвъртината и това се оказа решаващо.

Чавдар Костов беше най-резултатен за успеха с 21 точки, а звездата на тима Александър Везенков се отличи с 18 точки, 7 борби и 2 асистенци. Александър Янев добави 10 точки и 5 борби.

За домакините най-добър беше Витали Лютич с 18 точки и 5 борби.