Националният отбор на България за момичета до 16 години започна участието си на европейското първенство по баскетбол, дивизия “В“ в Скопие с катастрофално поражение с 41:87 (13:19, 13:25, 7:24, 8:19) от силния състав на Финландия.    Срещата от група “А“ започна равностойно, като в първи минути на мача българският тим се държеше съвсем близо до съперника си. Постепенно обаче Финландия започна да отваря разлика, а в края на първото полувреме преднината на скандинавките достигна 18 точки при 44:26. Слабите минути на българския тим обаче тепърва предстояха. В началото на третата част Финландия направи серия от 23:2 точки, с която разликата достигна 39 пункта при 67:28. В последната четвърт се повтори сценарият от третата. Финландия отново започна с голяма серия от точки и поведе с 50 при 85:35.