Стоук победи Арсенал с 1:0 на свой терен в мач от втория кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата вкара Хесе Родригес, който сътвори мечтан дебют.   “Артилеристите“ имаха своите положения, но не направиха достатъчно за да се разминат от първа загуба през сезона.    Домакините започнаха по добре срещата и в 4-та минута новото попълнение Хесе Родригес можеше да открие. Неговият изстрел беше спасен от Петър Чех. Арсенал отвърна с удар на Аарън Рамзи, който също беше спасен.   В 24-та минута една от звездите на Стоук - Джердан Шакири, беше заменен от Саидо Бераино заради контузия.   Хесе откри в 47-та минута и позлати позитивното си представяне. Той се възползва от хубав извеждащ пас на Бераино. След час игра самият англичанин имаше шанс да отбележи.