Аржентинският гранд бе съсипан от критики, след като миналата седмица падна с 0:3 в Боливия в първия мач, но реваншът бе отмъщение, каквото само колосите могат да сервират.

В тази нощ в Буенос Айрес стадион "Ел Монументал" се напълни около 2 часа и 30 минути преди началото, въпреки че валеше пороен дъжд. Над 60 000 чакаха началото, а треньорът на "Ривер" Марсело Гаярдо каза, че всичко, освен обрат, ще е провал.

Игнасио Скосо, привлечен през лятото от "Нюелс Олд Бойс", даде тон с три гола до 19-ата минута, а гостите просто не можеха да минат центъра. В 36-ата Енцо Перес подпечата обрата - 4:0.

След почивката боливийците тръгнаха да атакуват и получиха още 4 попадения, а стадионът щеше да се срути.

"Ривер" е на полуфинал в най-важния турнир на Южна Америка (отговор на европейската Шампионска лига), а там са още "Ланус" (също Аржентина), "Гремио" (Бразилия) и еквадорският "Барселона" (Гуаякил).