Кузманов на полуфинал в Анталия

13 октомври 2017 | Източник: Novsport
Българинът среща квалификант в следващия си мач
Националът на България за “Купа Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.   Поставеният под номер 6 Кузманов победи руснака Роналд Слободчиков с 6:3, 6:3 за 98 минути.   24-годишният пловдивчанин не допусна пробив в мача. Той спечели първия сет със серия от три поредни гейма, а във втората част реализира два брейка в петия и в деветия гейм, за да триумфира.   С успеха Кузманов заработи 6 точки за световната ранглиста и 753 долара, а следващият му съперник ще бъде квалификантът Томаш Лишка (Словакия).   Пловдивчанинът се стреми към първо класиране на финал в турнирите на ITF от края на юни, когато в Истанбул спечели общо 12-ата титла в кариерата си и единствена през сезона досега.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

21 Декември 2017

Кой ще спечели изборите за президент на БФС на предстоящия през февруари конгрес?