Хуан Мартин дел Потро стана третият полуфиналист на Мастърс турнира в Шанхай.   Аржентинецът се нуждаеше от малко повече от 2 часа, за да стигне до обрат срещу Виктор Троицки и да спечели след 4:6, 6:1, 6:4.   В 7-мия гейм на първия сет Дел Потро допусна пробив в подаването си и това бе достатъчно преимущество за съперника му, за да вземе първата част. След това обаче аржентинецът вдигна нивото, особено на сервис, като печелеше бързо своите подавания.   Така с два брейка във втория сет и един – в първия, Дел Потро се поздрави с крайния успех в мача.     Той обаче не завърши много добре за него, въпреки резултата, след като падна лошо в края на срещата, но въпреки това игра до края.   Следващият съперник на аржентинеца ще е победителят от срещата между Роджър Федерер и Ришар Гаске.    В другия полуфинал ще се срещнат Рафаел Надал и Марин Чилич.