Сензационна загуба записаха шампионите от Лукойл Академик в мача си от втория кръг на Националната баскетболна лига при гостуването си на Балкан (Ботевград).   Домакините успяха да излъжат класните си съперници и спечелиха с 69:65. Двубоят в зала „Арена Ботевград“ бе изключително динамичен, като водачеството се смени цели 18 пъти, за да остане накрая в полза на Балкан.   В началото срещата бе равностойна, като първата част завърши с резултат 22:24 за гостите. Това обаче бе и единственият случай, когато Лукойл се оттегли на почивка като водач. На полувремето домакините вече водеха с 40:38, което доведе до остри реплики на директора на „студентите” Тодор Стойков към треньорския щаб.    След почивката тимът на Балкан увеличи скоростта и набързо дръпна с 9 точки разлика.