Снощи отборът от едноименния град до границата с Дания спечели гостуването си на "Норкьопинг" с 3:1 и събра 60 точки - с 10 повече от втория "АИК Стокхолм".

Давид Карлсон откри за домакините още в 9-ата минута, но в началото на второто полувреме Карлос Страндберг изравни. Малко по-късно датчанинът Ласе Нилсен даде преднина на "Малмьо", а в 84-ата минута неговият сънародник Андерс Кристенсен сложи точка на спора и осигури така ценната победа на "небесносините".

Титлата е рекордна 20-а за "Малмьо" в шведското първенство и клубът ще добави към емблемата си нова звезда, така тимът ще има две - по една за всеки 10 титли.

"Кой друг… Поздравления, Малмьо", написа в "Twitter" звездата Златан Ибрахимович, който стартира пътя си към големия футбол именно от там.