Гостите направиха всичко възможно да улеснят домакините, които се изкачиха на трето място в класирането с 20 точки, колкото има и вторият "Манчестър Юнайтед".

"Ливърпул" е далеч, далеч назад с 13 точки и отрицателна голова разлика. Хари Кейн разкри рано, че гостите са в типичното си комедийно-щедро настроение и използва безумна грешка на Деян Ловрен, за да открие в 4-ата минута.

Осем минути по-късно кореецът Сон удвои, отново след изумителна проява на хърватина Ловрен. В 25-ата минута мениджърът на "червените" Юрген Клоп го смени, виждайки, че нещата отиват на разгром.

"Ливърпул" намали с гол на Мохамед Салах, но в края на полувремето допусна гол, какъвто не се инкасира и в ученическия футбол. Емре Джан загуби топката в центъра, после извърши нарушение, а след центирането заспа и не покри Деле Али, който вкара от 15 метра - 3:1.

Нова комична грешка - този път на вратаря Симон Миньоле, донесе и четвърто попадение след почивката, пак дело на Кейн.

"Ливърпул" е с 16 допуснати гола в 9 мача, което не му се е случвало от 53 години. "Тотнъм" затвърди теориите, че е претендент за титлата.