Фетел победи в Бразилия, Хамилтън изпусна подиум

12 ноември 2017 Редактор: Динко Гоцев
Виж 1 снимка
Сн.: Официална фейсбук страница
Себастиан Фетел
Себастиан Фетел с "Ферари" спечели Гран при на Бразилия във "Формула 1", след като удържа Валтери Ботас ("Мерцедес") и го остави на 2.762 секунди.

Германецът изпревари Ботас, който стартира от първа позиция, още в дебютната обиколка. И не изпусна водачеството до края, освен в един период, в който без да е сменил гуми, начело излезе новият шампион Люис Хамилтън.

Британецът имаше страхотно състояние, след като стартира последен заради катастрофа в съботната квалификация. Още в деветата обиколка Люис бе в зоната на точките, а след спиранията в бокса на първите 5 пилоти, излезе и начело до неговата собствена смяна на гуми.

В крайна сметка Хамилтън стигна до четвърто място, което е страхотно постижение предвид стартовата му позиция.

Състезанието бе сбогуване с родната публика за местния любимец Фелипе Маса, който се отказва след сезона. Бразилецът с "Уилямс" финишира на седмо място.

Трети остана Кими Райконен с "Ферари", а пети - Макс Верстапен с "Ред Бул".
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

25 Август 2017

На кое място ще завърши Лудогорец в своята Група C на Лига Европа в конкуренцията на Хофенхайм, Истанбул и Брага?

Резултати
08 Ноември 2017Колко далеч ще стигне Григор Димитров при първото си участие в турнира на 8-те най-добри тенисисти през годината в Лондон?