Себастиан Фетел (Германия, Ферари) спечели 41-та си победа във Формула 1, след като завърши на първо място в Гран при на Бразилия.   Четирикратният световен шампион завърши състезанието в Интерлагос с време 1:31:25.260 часа, оставяйки на 2.762 секунди зад себе си Валтери Ботас (Финландия, Мерцедес), който спечели съботните квалификации. Трети финишира Кими Райконен (Финландия, Ферари), а световният шампион Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) стигна до четвъртото място.     Себастиан Фетел изпревари Валтери Ботас в първия завой, а два по-късно Даниел Рикардо (Австралия, Ред Бул) се завъртя, но инцидентът не беше фатален и австралиецът продължи надпреварата след включването на автомобил по сигурността. Повторенията пък показаха, че всъщност е имало и катастрофа, след като Стофел Вандоорн (Белгия, Макларън) е бил заклещен между Кевин Магнусен (Дания, Хаас) и Рикардо, което предизвика завъртането на австралиеца. Обиколка по-късно проблеми получи и Естебан Окон (Франция, Форс Индия), който видя края на серията си от 27 завършени състезания. Поредицата започна със самия му дебют във Формула 1.     В развитие на състезанието Люис Хамилтън увеличи скоростта и в деветата обиколка влезе в точките, а малко по-късно премина и пред Карлос Сайнс (Испания, Рено). Следващата жертва на британския пилот на Мерцедес беше Нико Хюлкенберг (Германия, Рено) в завой номер 4 на 11-та обиколка, като в тези минути от надпреварата той и Рикардо летяха по пистата и правеха изпреварване след изпреварване.