Балкан продължава с отличното си представяне от началото на сезона.   Баскетболистите на Небойша Видич записаха пета поредна победа, след като се наложиха над Берое с 87-80 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“. Домакините водеха през повечето време на мача и въпреки че пропиляха разлика от 17 точки в края, не допуснаха обрат. В игра за тима от Стара Загора се появи Майк Ди Нуно, който пропусна последните мачове заради контузия.   Успехът бе пети за тима от Ботевград, който е единствен без загуба в шампионата, докато отборът на Любомир Минчев е с три успеха и две поражения.   В следващия кръг Балкан гостува на Ямбол, докато Берое посреща Лукойл Академик.   Домакините започнаха ударно мача и още през първата част поведоха с комфортна разлика при 28-15. Ситуацията за Берое се усложни още повече, след като в началото на втората четвърт Майк Ди Нуно бе сменен принудително, тъй като за близо две минути на терена успя да натрупа три лични нарушения. Балкан поддържаше двуцифрения си аванс, но в края на полувремето гостите свалиха изоставането си на осем точки.   Двата тима изиграха много равностойна трета четвърт, като след края й разликата в полза на домакините се запази.