Джак Сок съхрани надеждите си да се класира на полуфинал във финалния турнир на АТП в Лондон, след като постигна обрат от 2:4 в последния сет и надви хърватина Марин Чилич с 5:7, 6:2, 7:6(4) за първата си победа в групата. Американецът, първи от тази страна на финалния турнир от 2011-а насам, се наложи след два часа и половина над своя съперник, след като в първия си мач в неделя загуби срещу Роджър Федерер. Мачът започна нетипично за Сок и Чилич, след като двамата си размениха по един пробив, а първият сет приключи с 12-и гейм и победа за хърватина. Сок обаче спечели на два пъти подаването на своя съперник във втората част, но третата третата започна ужасно за американеца - пробив между два успешни сервис-гейма за Чилич и 0:3.