Джак Сок надви Марин Чилич на финалите в Лондон

14 ноември 2017 Редактор: Юлиан Иванов
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Джак Сок съхрани надеждите си да се класира на полуфинал
Джак Сок съхрани надеждите си да се класира на полуфинал във финалния турнир на АТП в Лондон.

Сок постигна обрат от 2:4 в последния сет и надви хърватина Марин Чилич с 5:7, 6:2, 7:6(4) за първата си победа в групата.

Американецът, първи от тази страна на финалния турнир от 2011-а насам, се наложи след два часа и половина над своя съперник, след като в първия си мач в неделя загуби срещу Роджър Федерер.

Мачът започна нетипично за Сок и Чилич, след като двамата си размениха по един пробив, а първият сет приключи с 12-и гейм и победа за хърватина. Сок обаче спечели на два пъти подаването на своя съперник във втората част, но третата третата започна ужасно за американеца - пробив между два успешни сервис-гейма за Чилич и 0:3. Сок все върна брейка за 2:3 и спечели срещата.

"Беше много трудно. Денят също беше интересен, защото се събудихме в 4 сутринта от пожарната аларма в хотела. Радвам се, че това не ми попречи и спечелих, за да продължа да се боря за място на полуфиналите", каза Сок край корта след срещата.

Федерер играе по-късно срещу германеца Миша Зверев и може да се класира за 14-и път на полуфиналите на турнира от 15 участия.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

21 Декември 2017

Кой ще спечели изборите за президент на БФС на предстоящия през февруари конгрес?