Резултатът бе открит в 28-та минута от Ерик Чупо Мотинг. Камерунецът овладя прекрасно дълго подаване на Джердан Шакири и прати топката в мрежата.

В 44-та минута, домакините стигнаха до изравнителен гол. Дейви Пропър центрира в наказателното поле на "Стоук", където най-съобразителен бе Паскал Грос, който отбеляза за 1:1.

В добавеното време на първата част, когато изглеждаше, че двата тима ще се оттеглят на почивка при равен резултат, гостите получиха право да изпълнят корнер. След изпълнението му, Кърт Зума се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изведе "Стоук" отново напред в резултата.

В 60-та минута, Хосе Искиердо донесе равенството на домакините.

Със спечелената точка, "Брайтън" остава на девето място с актив от 16 точки, докато "Стоук" е 15-ти с 13 пункта.