"Шпорите" победиха с 2:1 "Борусия" (Дортмунд) като гост и вече имат 13 точки от пет мача в групата, в която е и Реал Мадрид.

Лондончани играят със завидно самочувствие, въпреки че нямат почти никакъв опит в най-големия европейски клубен турнир. Те успяха да обърнат своя съперник на препълнения и негостоприемен "Сигнал Идуна Парк".

Първото полувреме бе позитивно за тима на Петър Бос, който напоследък играе ужасяващо в отбрана.

Пиер-Емерик Обамеянг видимо не бе смутен от наказанието наложено от клуба и откри резултата в 31-та минута.

Това се случи след страхотна бърза атака и пас с пета на Андрий Ярмоленко. Габонецът се оказа сам срещу Уго Лорис и не сгреши.

В 41-та минута Роман Бюрки направи брилянтно спасяване след удар с глава на Ерик Дайър.

Тотнъм обаче продължи да атакува през втората част. В 49-та минута Деле Али подаде на Хари Кейн и голаджията вкара с прецизен удар по земя. По традиция "жълто-черната" отбрана проспа ситуацията.

В 76-та минута тя отново се прояви, но този път с главно действащо лице Марк Бартра. Испанецът бе задминат с лекота от Али.

Халфът подаде на Хюн-Мин Сон и със страхотен удар към горния десен ъгъл на Бюрки, кореецът направи обрата пълен.

Загубата е четвърта за "Борусия" в последните 5 мача. Тимът има едва една победа в 9 срещи. Все по-често се говори за смяна на треньора, а това никога не е добър признак.

"Реал" (Мадрид) логично не позволи на "Тотнъм" да се откъсне с повече от 3 точки, но тимът на Зидан изглежда ще трябва да се задоволи с второто място така или иначе.

"Белия балет" се позабавлява при гостуването си на "Апоел" (Никозия) и победи с 6:0.

Резултатът бе открит от Лука Модрич в 23-та минута със страхотен далечен шут.

В 39-та Бензема завърши красива комбинация с гол, а до края на полувремето Начо след корнер и пак Карим качиха до 4:0.

Кристиано Роналдо бе решен да забрави за проблемите си в Ла Лига и също вкара.

В 49-та минута португалецът реализира с красив удар с глава, а пет минути по-късно се разписа и на празна врата.

Хората на Зидан пощадиха съперника си и не вкараха повече в последвалите малко повече от 35 минути.

"Тотнъм" вече има 13 точки и в последния си мач ще е домакин на "Апоел". Ако не стане малко чудо, "шпорите" трябва да завършат като лидери в групата.

"Реал" е втори с 10 точки, а ако кипърците измъкнат нещо в Лондон, "Борусия" може да завърши 4-ти. "Жълто-черните" и "Апоел" са с по 2 точки.