Наставникът на Ливърпул Юрген Клоп за пореден път трябваше да отговаря на въпроси как отборът му съумява да изпуска наглед спечелени мачове. При гостуването си на Севиля в Шампионската лига мърсисайдци поведоха с 3:0 до почивката, но срещата завърши 3:3. За да се класира за осминафиналите тимът от “Анфийлд” се нуждае от равенство на свой терен срещу Спартак (Москва). Клоп призна, че футболистите му са се отпуснали в първите минути на втората част и това е позволило на Севиля да положи началото на обрата. “През второто полувреме спряхме да играем футбол. Това е единственото ни оръжие и не се възползвахме от него. Беше абсолютно нормално да сме уверени в себе си след тези три гола до почивката. Но после престанахме да играем. В еидн период от 15 минути бяхме пасивни и се върнахме дълбоко в половината си.