В мача на "Стейпълс Сентър" двата тима си разделиха по едно силно полувреме.

След края на първото "Чикаго" водеше с  56:42, а едно от рукитата направи много силен мач за "биковете".

Става дума за 20-годишият финландец Ларуи Марканен, който за наша радост няма да се изправи срещу националния ни отбор в петък.

Младокът наниза 13 точки и направи 14 борби и бе като мини динамо в хода на срещата.

През втората половина "Лейкърс" заигра силно и след идентични трета и четвърта четвърт като точков актив, си заслужи успеха.

Най-резултатен за победителите бе Кайл Кузма с 22 точки. Кентавиус Коудуел-Поул добави 21, а Брендън Ингръм - 17.

За "Чикаго" Дензъл Валънтайн наниза 17 точки, а Антонио Блакани завърши с 15.

С победата си хората на Люк Уолтън влязоха в зоната на плейофите с актив от 8 победи и 10 загуби. Те са 8-ми на запад. "Булс" е 14-и на изток с 3 победи и 12 загуби.