Възпитаниците на Александър Попов опитаха да зарадват феновете си в зала "Универсиада", но руският тим се оказа прекалено силен.

Първият гейм започна с надмощие на "Белогорие", като руснаците имаха преднина от шест точки в средата му (15:9). ЦСКА значително подобри играта си и показа невероятен дух, стигайки до равенство 20:20. Гостите все пак не допуснаха изненада и спечелиха гейма с 25:23. Решаващото отиграване бе на българският национал Николай Николов, който защитава цветовете на руския тим.

Във втория и третия гейм "Белогорие" отново повеждаше в началото, но за разлика от първия не допусна ЦСКА да го настигне в резултата и заслужено спечели.

Реваншът между двата тима е на 19 декември (вторник) от 17 часа българско време в Белгород.