Лидерът в руското първенство Локомитив (Москва) и ФК Копенхаген заеха първите две места в Група F на Лига Европа и продължават във фазата на преките елиминации. Всичко се реши в днешните последни двубои от групата, в които и двата отборите записаха победи с по 2:0.   Локо надви аутсайдера Злин като гост и стана недостижим на върха, а датчаните надделяха над Шериф (Тираспол) в директна битка за втората позиция.     Московчани успяха да пречупят чешкия си противник едва през второто полувреме и то след като домакините останаха с 10 души заради червен картон на Зоран Гаич в 57-ата минута. “Железничарите” се възползваха от численото си предимство и Алексей Миранчук (70’) и намиращият се в отлична форма Джеферсън Фарфан (75’) вкараха така важните попадения за гостуващия състав.     По същото време на стадион “Паркен” в Копенхаген местният тим трябваше задължително да надвие Шериф, за да може да го задмине заради по-добрите си показатели в директните мачове. Всичко най-интересно се случи след почивката.