След като спечели осем поредни мача, сега тимът на Лос Анджелис Кингс допусна втора поредна загуба, отстъпвайки с 2:4 пред Ню Йорк Рейнджърс като гост. Загубата попречи на “кралете“ да поведат в класирането на Западната конференция, макар и тимът да остава лидер в Тихоокеанската дивизия. Рик Неш вкара решителния гол за 3:2 в полза на Рейнджърс 3:27 минути преди края на редовното време, а по-малко от минута преди края Ти Джей Милър оформи победата на нюйоркчани. Преди това точни за домакините бяха Крис Крейдър и Кевин Хейс, докато за Лос Анджелис се разписаха Мариан Габорик и Тори Мичел. Брайън Бойл отбеляза стотния си гол в НХЛ, а тимът му Ню Джърси Девилс се наложи с 5:2 над Далас в друг мач от програмата. Бойл завърши срещата две попадения и асистенция, като вкара третия и петия гол за “дяволите“. Осве него точни за домакините бяха още Стивън Сантини, Блейк Коулман и Ник Лапин. Точни за гостите от Далас бяха Александър Радулов и Мартин Ханзал.