Победата прати възпитаниците на Юрген Клоп на четвъртото място в класирането с актив от 34 точки. Четири по-малко от третия "Челси" и една повече от петия "Арсенал".

"Борнемут" пък е на 16-та позиция с 16 точки, една над зоната на изпадащите.

"Ливърпул" бе по-добрият тим през цялата среща и заслужено стигна до убедителния успех.

Начало на разгрома даде Филипе Коутиньо в 20-та минута.

Десет минути след като бе уцелил страничната греда от пряк свободен удар, бразилецът се разходи из противниковата защита и откри резултата.

В 25-та минута Роберто Фирмино успя да спаси топката от излизане в аут, върна я към малкото наказателно поле, където Деян Ловрен засече с глава и удвои преднината на "Ливърпул".

До края на полувремето гостите имаха класическа преднина, а попадението бе дело на Мохамед Салах.

Това бе негов 20-ти гол от началото на сезона във всички турнири.

Египтянинът влезе в наказателното поле на домакините, разходи се покрай трима футболисти и вкара за 3:0.

Няколко минути преди гола на Салах, "Борнемут" имаше прекрасна възможност да намали, но Джърмейн Дефоу уецели гредата.

През втората част "Ливърпул" продължи да контролира събитията на терена, а в 66-та минута отбеляза и четвърти гол.

Негов автор бе Роберто Фирмино, който засече центриране на сънародника си Коутиньо.