"Детелините" записаха тежко поражение с 0:4 от "Хартс" в двубой от 19-ия кръг на местната Висша лига.

Това бе първа загуба за "Селтик" от 11 май 2016 г., когато "зелено-белите" паднаха от "Сейнт Джонстън" с 1:2.

Въпреки поражението, възпитаниците на Брендън Роджърс продължават да оглавяват първенството с актив от 41 точки, две повече от втория "Абърдийн".

Преди двубоя "Хартс" бе отборът с второто най-слабо нападение в шотландския елит, но "сърцата" демонстрираха невероятна ефективност и отбелязаха четири гола от пет удара.

Любопитен е и друг факт, който прави успеха на "Хартс" още по-значим. В състава на домакините имаше двама титуляри на по 16 години. Един от тях - Хари Кохрейн, дори успя да се разпише. Той откри резултата в 26-та минута и даде начало на разгрома.

В 35-ата минута Кайл Лафърти удвои, а Мануел Милинкович оформи крайното 4:0 с два гола през втората част.