Каталунците продължават да оглавяват класиранто в испанското първенство с актив от 42 точки, шест повече от втория "Атлетико" (Мадрид) и 11 пред вечния си съперник "Реал" (Мадрид), който е и с мач по-малко.

Именно в следващия кръг (23.12) от 14 часа е испанското Ел Класико, което противопоставя 'Барселона" и "Реал".

Каталунците не срещнаха никакви трудности срещу "Депортиво", а по две попадения отбелязаха Луис Суарес и Паулиньо, докато Лео Меси изпусна дузпа.

Суарес даде преднина на домакините в 29-та минута, когато получи пас от Лео Меси пред опразнената врата на гостите и отбеляза.

В 41-та минута удар на Меси срещна гредата, а Паулиньо бе на точното място, за да довкара топката и да удвои преднината на "Барселона".

Две минути след началото на втората част, Серджи Роберто намери Луис Суарес с прекрасно подаване и уругваецът вкара за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Паулиньо в 75-та минута. Попадението на бразилеца бе идентично с първото му в срещата, като този път той довкара удар на Жорди Алба, който се бе отбил в гредата.

Преди началото на срещата Лионел Меси показа пред феновете на "Камп Ноу" четвъртата си "Златна обувка".