Носителят на Световната купа по ски-северни дисциплини Йоханес Ридзек и победителката в Световната купа по биатлон Лаура Далмайер заслужиха отличията.

В допитването участваха около 1300 местни медии, а церемонията по награждаването се състоя в Баден Баден в присъствието на около 700 спортисти, гости и официални лица.

Ридзек, който спечели четири титли на Световното първенство по ски-северни дисциплини, изпревари при мъжете световния шампион в триатлона Патрик Ланге и световния първенец на копие Йоханес Фетер.

При жените Далмайер, която взе рекордните пет златни и едно сребърно отличие на Световното първенство по биатлон, спечели убедително пред състезателката по спортна гимнастика Паулине Шефер и състезателката по конен спорт Изабел Вирт.

За отбор на годината в Германия беше избрани световните шампионки по плажен волейбол Лаура Лудвиг и Кира Валкенхорст.