В първи мач от четвъртфиналите "сините" надиграха като домакин варненския "Черно море Тича" с 83:63 (22:20, 12:19, 27:16, 22:8).

В първия си домакински мач след обединието с "Левски Лукойл" изигра слабо първо полувреме, но с отлична игра през второто направи реванша почти безинтересен.

На почивката "моряците" водеха с 39:34, но след нея по-голямата класа на домакините си каза думите. Играчите на Константин Папазов направиха пълен обрат още до края на третата четвърт, а в последната нанесоха и съкрушителен удар.

Христо Николов отбеляза 17 точки за победителите, Павлин Иванов завърши с 14, а с 12 остана центърът Кийт Клантън.

За "Черно море" Цветослав Острев завърши с 22 точки, докато Симеон Илиев прибави 11.