Двата тима влязоха от коренно различни изходни позиции в мача. Домакините от "Вердер" бяха в зоната на изпадащите, докато "Хофенхайм" се нуждаеше от победа, за да се настани на третото място, даващо право на участие в Шампионска лига.

Въпреки това срещата бе равностойна и равенството бе справедливо.

Гостите започнаха по-активно срещата, но първото опасно положение бе за "Вердер" в 19-та минута.

Флориан Кайнц получи страхотно подаване в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от самопожертвователен шпагат на защитник в оранжев екип.

Така се стигна до 39-та минута, когато тимът "Хофенхайм" изпълни късо ъглов удар. Топката стигна до Серж Гнарби, който центрира великолeпно, а Бенямин Хюбнер засече с глава за 1:0.

През втората част домакините се хвърлиха в търсене на изравнителен гол и той дойде в 63-та минута.

След центриране от корнер последва разбъркване, а Теодор Гебре Селасие се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изравни.

По-малко от две минути след това, Андрей Крамарич имаше чудесна възможност да изведе "Хофенхайм" отново напред в резултата, но изпусна от 5 метра, останал очи в очи с Йиржи Павленка.

До края на срещата равенството се запази, а с това и позициите на двата тима.

"Вердер" остава 16-ти с 16 точки, докато "Хофенхайм" е седми с 27.