13 януари 2018 Редактор: Венислав Кирилов
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Кристиано Роналдо
"Реал" (Мадрид) допусна домакинска загуба от "Виляреал" с 0:1 в двубой от 19-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това бе поредна грешна стъпка за "Реал" в първенството, като изоставането им от лидера "Барселона" е 16 точки.
Миналогодишният шампион спечели едва половината си домакински срещи (5 от 10), като няма победа в Ла Лига от 9 декември.

Победата пък бе историческа за "Виляреал" - първа на "Сантяго Бернабеу" в 95-годишната им история.

Домакините очаквано бяха по-активният тим през цялата среща. Първата част премина изцяло пред вратата на "жълтата подводница", но гол така и не падна.

Кристиано Роналдо и Гарет Бейл се отчетоха с пропуски, а "белият балет" на два пъти имаше и претенции за дузпа.

През втората част гостите от Виляреал се изнесоха в по-предни позиции и поизравниха играта на "Сантяго Бернабеу".

Въпреки това, головите положения отново бяха за "Реал", но гол не падаше.

Така се стигна за 87-та минута, когато след корнер за мадридчани, "Виляреал" успя да овладее топката и да организира светкавична контраатака.

Денис Черишев бе изведен на чиста позиция, но Навас спаси. Избитата топка попадна в Пабло Форналс, който елегантно я копна и тя влетя в опразнената врата за 0:1.

Победата залепи "Виляреал" на петата позиция с 31 точки, една по-малко от четвъртия "Реал".

Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

21 Декември 2017

Кой ще спечели изборите за президент на БФС на предстоящия през февруари конгрес?