Пред пълните трибуни в зала "Младост", монтанчани победиха гостите с 3:1 (25:20,26:24,22:25,25:19).

Така "Монтана" ще срещне "Нефтохимик" в утрешния финал, който е с начален час 18:30 ч.

Двубоят започна равностойно, но началният удар даде леко предимство на "Монтана". Домакините дръпнаха с 3 точки при 11:8 след силни сервиси на Константин Абаев, като не изпуснаха лидерството до края на гейма.

Вторият гейм бе равностоен до самия край, когато домакините дръпнаха с 2 точки при 22:20, но "Добруджа" изравни за 23:23. Тимът на "Монтана" бе по-концентриран в заключителните точки и спечели с 26:24.

Гостите от Добрич започнаха по-добре третия гейм. Добра серия след начален удар на Светослав Арнаудов им позволи да поведат с 5 точки - 13:8. "Монтана" постепенно намали изоставането си и стигна до 21:21. "Добруджа" все пак успя да спечели частта и да остане в срещата.

Домакините от "Монтана" изиграха изключително силен четвърти гейм и не оставиха съмнение в това кой е по-добрият тим.

По този начин възпитаниците на Даниел Пеев се класираха за трети финал в последните четири години.