Родният шампион не даде шанс на противника си, за жалост на изпълнилите до краен предел зала "Младост" фенове.

Така момчетата на Найден Найденов спечелиха трофея за четвърти път след 2007, 2008 и 2016 г. От друга страна това бе трети загубен финал за "Монтана" в последните 4 г.

Макар домакините да започнаха първия гейм с преднина от три точки, гостите от Бургас бързо успяха да изравнят, като дори поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. До края на гейма "Нефтохимик" продължи да увеличава преднината си и спечели убедително с 25:16.

Втория гейм отново вървеше с убедителна преднина за гостите - 14:8, но "Монтана" успя да подобри играта си и да стопи изоставането си до само една точка. "Нефтохимик" все пак не допусна изненада и спечели с 25:23.

В третия гейм шампионите не оставиха никакъв шанс на своя противник и спечелиха убедително с 25:17.