Бразилецът вкара четири попадения при победата с 8:0, но преди последното от тях усети гнева на парижани.

В 82-а минута Неймар не остави на Единсон Кавани да бие дузпата, която щеше да има историческо измерение.

Попадението на Кавани в 21-а минута го изравни с човека с най-много голове е историята на клуба - Златан Ибрахимович.

Още един точен удар щеше да направи уругваеца реализатор №1 на клуба от Париж, но бразилският му колега не му даде тази възможност. Да не говорим, че самият Кавани спечели дузпата.

След четвъртия си гол бившият играч на "Барселона" не празнува много, но получи поздравление от колегата си в атака.

Това не е първи случай, в който двамата спорят кой да изпълни отсъдения наказателен удар.

ПСЖ вече води с 11 точки на върха във френското първенство и смело гледа към седмата си титла.

Истинското предизвикателство обаче са срещите с "Реал" (Мадрид) в осминафиналната фаза на Шампионска лига. Те са на 14 февруари и 6 март.