Резервите на Реал (Мадрид) спечелиха минимално с 1:0 при визитата си на Леганес в първа среща между двата тима от 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля. Марко Асенсио (89) бе герой за гостите, които ще очакват по-спокойни реванша.   Треньорът на „кралския” клуб Зинедин Зидан бе дал почивка на титулярите, а в атака заложи на триото Марко Асенсио, Борха Майорал и Лукас Васкес.   В първия четвърт част властваше скуката на терена без нито едно положение пред двете врати. Хесус Вайехо се контузи и бе заменен от Начо.     Рафал Варан отправи неточен удар с глава в 23-ата минута, а в 34-ата минута се стигна до първата голова възможност в срещата. Матео Ковачич излезе само срещу вратаря на домакините, но шутира встрани от целта. Минута преди края на първата част Дани Карвахал се включи в атака и шутира от воле, но защитник изби топката.     След почивката в първите минути Наранхо от домакините пропусна от изгодна позиция.