Австралиецът се класира за осминафиналите на турнира от Големия шлем след напрегната битка с французина Жо-Вилфред Цонга.

Двамата видимо бяха равностойни на корта, но във важните моменти Кирьос беше по-стабилният и заслужено спечели с 3:1 (7:6(5), 4:6, 7:6(6),7:6(5).

Двубоят бе гладиаторски и на моменти епичен. Двамата трудно отстъпваха, но тайбрекът реши победителя.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, като това бяха единствените им възможности за такъв в цялата част.

В тайбрека Кирьос реализира третия си сетбол и поведе с 1:0.

Втората част също бе равностойна, но французинът проби на нула в петия гейм и от там нататък не погледа назад в сета. Взе го с 6:4, като не даде нито една точка за пробив на съперника.

Третият сет бе образец на сервирането и седем от общо 12-те гейма преди тайбрека бяха взети на нула.

В решителната част Цонга отново се огъна и загуби с 8:6 точки.

В четвъртият сет Кирьос пропиля три точки за пробив, при 1:1 гейма, а в последвалия и съперника му пропусна да вземе подаването на опонента.

Стигна се до третия тайбрек в двубоя, където Цонга поведе с 5:2 точки. Въпреки това някак си успя отново да се провали след три последователни мини пробива за съперника.

Кирьос взе тайбрека със 7:5 точки и зарадва домакинските фенове, включително и американския актьор Уил Смит.

Така австралиецът ще излезе срещу Григор Димитров в повторение на полуфиналния мач в Бризбън, който спечели с 2:1 сета пред 13 дни.

Това бе първата му победа срещу българина в тяхното съперничество, като Григор има два успеха.